Název práce: Dopady hospodářskopolitické koncepce prezidenta Reagana na vývoj ekonomiky v USA
Autor(ka) práce: Pavlov, Adam
Vedoucí práce: Šlajs, Jan
Oponenti práce: Bednář, Milan
Cílem mé práce je dokázat, že teorie strany nabídky a politika prováděná Ronaldem Reaganem v 80. letech 20. století přinesla dobré výsledky, když vytvořila podmínky pro dlouhodobý zdravý ekonomický růst a pomohla upevnit pozici Spojených států amerických na mezinárodním politickém poli. V teoretické části se zabývám zasazením situace Spojených států amerických do poválečného kontextu, což je nutné pro pochopení ekonomické a politické situace. Dále pak představuji teoretická východiska, která tvořila základ pro politiku Ronalda Reagana. V praktické části využívám metod indukce a dedukce k analyzování empirických hodnot a dále kontextuální analýzy k interpretaci politik Ronalda Reagana.
Klíčová slova: Reagan; Monetarismus; Inflace; Teorie strany nabídky; Daňové reformy
Název práce: Impacts of President Reagan´s Economic and Political Conception on the US Economy Development
Autor(ka) práce: Pavlov, Adam
Vedoucí práce: Šlajs, Jan
Oponenti práce: Bednář, Milan
The purpose of my bachelor thesis is to prove, that supply-side theory and policy conducted by Ronald Reagan during 1980´s provided good economic results, while creating conditions for healthy economic growth and helped to secure the positon of the United State of America on international political area. In the theoretical section I deal with putting the situation of United State of America in to the post-war context, which is essential for understanding the economic and political situation. Further I present the theoretical basis, which created foundation of Ronald Reagan policy. In the practical section I utilize the induction and deduction methods for analyzing empirical data, further I utilize contextual analysis in order to interpret policies conducted by Ronald Reagan.
Klíčová slova: Monetarism; Reagan; Inflation; Supply-side theory; Tax reforms

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky