Konverze brownfields ke kulturním účelům

Název práce: Konverze brownfields ke kulturním účelům
Autor(ka) práce: Hánová, Dominika
Vedoucí práce: Lindner, Milan
Oponenti práce: Vořechovský, Jan
Abstrakt: Předmětem bakalářské práce je identifikace a analýza faktorů úspěšnosti projektů konverze industriálních brownfields na prostory využívané ke kulturním účelům. Teoretická část práce se zaměřuje na industriální stavby, vymezuje legislativní rámec ochrany industriálního dědictví v České republice včetně způsobů jejího financování, popisuje rovněž procesy a mechanismy vedoucí ke vzniku brownfields a také uvádí možnosti revitalizací či konverzí těchto objektů. V praktické části práce je analyzováno několik konkrétních projektů konverze industriálních brownfields na místa sloužící pro kulturní účely s cílem identifikovat konkrétní podmínky a faktory úspěšnosti jejich realizace. Metodami užitými při zpracování práce jsou strukturované a polostrukturované rozhovory s realizátory projektů, externí pozorování, jakož i rešerše a analýzy dostupných informací a dat. Z těchto získaných informací jsou v závěru práce uvedená doporučení pro případné budoucí realizátory.
Klíčová slova: kulturní centrum; brownfield; industriální architektura; konverze; multifunkční prostor
Název práce: Brownfields conversion for cultural purposes
Autor(ka) práce: Hánová, Dominika
Vedoucí práce: Lindner, Milan
Oponenti práce: Vořechovský, Jan
Abstract: The subject of the bachelor thesis is the identification and analysis of the factors of success of the industrial brownfields conversion for cultural purposes. The theoretical part is focused on industrial buildings, defines the legislative of protection of industrial heritage in the Czech Republic, including the ways of its financing; It also describes the processes and mechanisms leading to the formation of brownfields, as well as outline the possibility of their revitalization or conversion. In the practical part of the thesis, several concrete projects are analyzed for the conversion of industrial brownfields for cultural purposes in order to identify the specific conditions and factors for the success of their realization. The methods used in the work are structured and semi-structured interviews with project realizators, external observations, as well as research and analysis of available information and data. From this information obtained, the recommendations are presented at the end of the thesis for potential future implementers.
Klíčová slova: multifunctional place; industrial architecture; cultural centre; brownfield; conversion

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská