Spotřebitelský úvěr a jeho regulace

Název práce: Spotřebitelský úvěr a jeho regulace
Autor(ka) práce: Tuháčková, Linda
Vedoucí práce: Schlossberger, Otakar
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
Bakalářská práce se zabývá spotřebitelskými úvěry jednak z regulatorního, tak i z praktického hlediska ilustrovaného na příkladech aktuálních nabídek bankovních i nebankovních poskytovatelů působících na českém finančním trhu. Hlavním cílem práce je pomocí komparace zjistit finanční výhodnost vybraných poskytovatelů a poukázat na změny týkající se nového zákona o spotřebitelském úvěru. V teoretické části dále definuji základní pojmy související s vybraným tématem.
Klíčová slova: bankovní poskytovatel; zákon o spotřebitelském úvěru; Spotřebitelský úvěr; nebankovní poskytovatel
Název práce: Consumer loan and its regulation
Autor(ka) práce: Tuháčková, Linda
Vedoucí práce: Schlossberger, Otakar
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
The bachelor thesis deals with consumer loans from regulatory and practical point of view which is described by examples of current range of banking and non-bank providers operating on the Czech financial market. The main objective of the thesis is the comparison to determine the financial advantage of the selected providers and to point out changes relating to the new Consumer Loan Act. In theoretical part I also define the basic concepts related to the chosen topic.
Klíčová slova: Consumer loan; non-bank provider; banking provider; the Consumer Loan Act

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví