Název práce: Uplatnění absolventů soukromých a veřejnoprávních vysokých škol ekonomického zaměření v ČR na trhu práce v letech 2015-2016
Autor(ka) práce: Zápalová, Michaela
Vedoucí práce: Vostrovská, Zdenka
Oponenti práce: Bartůsková, Lucia
Práce se zaměřuje na rozdíly kvantitativního a především kvalitativního charakteru mezi absolventy soukromých a veřejných ekonomických vysokých škol a na vnímání těchto rozdílů z pohledu zaměstnavatelů. Popsán je vztah lidského kapitálu a vzdělávání i vývoj vysokého školství v České republice za poslední desetiletí. Pomocí metody dotazníkového šetření je potvrzena hlavní hypotéza práce, že absolventi veřejných vysokých škol ekonomického zaměření jsou z pohledu zaměstnavatelů považováni za "kvalitnější" než absolventi soukromých VŠ stejného směru.
Klíčová slova: studenti; lidský kapitál; soukromé vysoké ekonomické školy; veřejné vysoké ekonomické školy; absolventi; vysokoškolské vzdělání
Název práce: Success rate of graduates of private and public economic universities in the Czech Republic in the labour market in 2015-2016
Autor(ka) práce: Zápalová, Michaela
Vedoucí práce: Vostrovská, Zdenka
Oponenti práce: Bartůsková, Lucia
This thesis focuses on quantitative and mainly qualitative differences between graduates of private and public economic universities and on perception of such differences by employers. Described is the relationship of human capital and education as well as the development of higher education in the Czech Republic over last decades. The central hypothesis of this thesis, i.e. that in the field of economics, graduates of public universities are viewed by employers as "superior" to those from private schools, has been confirmed using the method of questionnaire survey.
Klíčová slova: higher education; public economic universities; private economic universities; human capital; students; graduates

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Hospodářská politika
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky