Název práce: Hodnocení kulturních akcí a jejich vlivů v cestovním ruchu na příkladu vybraných eventů v rámci oslav 700. výročí narození Karla IV
Autor(ka) práce: Nizamova, Kristina
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Straka, Michal
Ve své bakalářské práci se věnuji vybraným kulturním akcím, které se uskutečnily v rámci oslav 700. výroční narození Karla IV. a pomocí kterých se snažím zhodnotit ekonomické a sociokulturní dopady eventů na cestovní ruch a na lokalitu jako takovou. Zároveň chci poukázat na význam kulturních eventů a jejich evaluaci v kontextu turismu. Hodnocení vlivů vychází z rozhovorů s organizátory šesti kulturních eventů tematicky spojených s výročím. Závěry práce mohou sloužit jak samotným kulturním institucím, které podobné akce pořádají, tak i pro představitele veřejné správy, které rozhodují o financování těchto kulturních projektů.
Klíčová slova: Karel IV.; eventy; analýza dopadu; Kulturní turismus
Název práce: Evaluation of cultural events and theirs impacts on tourism based on the example of selected events within the celebrations of the 700th anniversary of the birth of Charles IV
Autor(ka) práce: Nizamova, Kristina
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Straka, Michal
In my bachelor thesis I deal with selected cultural events, that took place within the celebrations of the 700th anniversary of the birth of Charles IV. Using them I try to evaluate economical and socio-cultural impacts of events on tourism and on the locality itself. At the same time, I want to poit out the importance of cultural events and its evaluation in the context of tourism. Impact assessment is based on interviews with six organizers of cultural events related to the anniversary. The conclusions of this work could serve both the cultural institutions that organize such events and the representatives of the public admonistration who decide on the funding of thse cultural projects.
Klíčová slova: Culture tourism; events; impact evaluation; Charles IV.

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská