Národní ceny za společenskou odpovědnost

Název práce: Národní ceny za společenskou odpovědnost
Autor(ka) práce: Zich, Jan
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Dlouhý, Marek
Tématem této bakalářské práce jsou ocenění za společenskou odpovědnost firem. V teoretické části se zaměřím na vymezení společenské odpovědnosti firem, organizace podporující tento koncept a národní ocenění udílená v rámci tohoto konceptu. První kapitola teoretické části se zaměřuje na vývoj, definování a přínosy plynoucí všem zainteresovaným stranám. Druhá kapitola shrnuje nejvýznamnější organizace, které se podílejí nejen na vývoji konceptu, ale i na udílení některých ocenění. Třetí kapitola stručně popíše mnou vybraná ocenění za společenskou odpovědnost, včetně Národní ceny CSR a UR v ČR. Předmětem praktické části je detailní rozbor hodnocení Národní ceny CSR a následné srovnání s vybranými zahraničními oceněními v této oblasti. V návaznosti na srovnání jednotlivých cen, jsou součástí praktické části také návrhy a doporučení pro budoucí konání Národní ceny CSR a UR v ČR.
Klíčová slova: stakeholder; triplle-bottom-line; trvale udržitelný rozvoj (UR); společenská odpovědnost firem (CSR); Národní ceny CSR; shared value
Název práce: National awards for corporate social responsibility
Autor(ka) práce: Zich, Jan
Vedoucí práce: Plášková, Alena
Oponenti práce: Dlouhý, Marek
Topic of this bachelor´s thesis is the award for corporate social responsibility. In the theoretical part, I will focus on defining corporate social responsibility, organizations supporting this concept and national awards given under this concept. First chapter of the theoretical section focuses on the development, definition and benefits for all stakeholders. Second chapter summarizes the most important organizations, that are involved not only in developing this concept, but also in announcing some of the awards. Third chapter briefly describes selected prizes for social responsibility, including National CSR Prize of the Czech republic. The subject of the practical part is a detailed analysis of the evaluation of the National CSR Prize and its subsequent comparison with selected foreign awards in this area. After the comparison of individual awards, the practical part also includes proposals and recomendations for the future of National award for CSR and SD in the Czech Republic.
Klíčová slova: National awards for CSR; corporate social responsibility (CSR); triplle-bottom-line; stakeholder; sustainable development (SD); shared value

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu