Název práce: Role Českého rozhlasu v podpoře české alternativní hudební scény u nás i v zahraničí
Autor(ka) práce: Pleslová, Josefína
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Šubrt, Daniel
Cílem této bakalářské práce je zhodnocení přínosu podpory české alternativní hudební scény prostřednictvím Českého rozhlasu se zaměřením na činnosti Radia Wave. V teoretické části je vymezen pojem alternativní hudební scéna v českém kontextu a popsán vývoj Radia Wave od jeho vzniku až po současnost. V další kapitole jsou popsány konkrétní formy podpory Českého rozhlasu domácím alternativním hudebním projektům s přihlédnutím k soutěžním projektům. Pro srovnání jsou v návaznosti rozebrány druhy podpory u žánrově podobných médií. Analytická část obsahuje kvalitativní analýzu dat získaných z rozhovorů. Na závěr je na základě analýzy provedeno celkové zhodnocení podpory české alternativní hudební scény s vlastním doporučením a radami do budoucího vývoje.
Klíčová slova: propagace; podpora; Radio Wave; Český rozhlas; alternativní hudební scéna
Název práce: Czech Radio and Its Role in the Support of Czech Alternative Music Scene in the Czech Republic and Abroad
Autor(ka) práce: Pleslová, Josefína
Vedoucí práce: Riedlbauch, Václav
Oponenti práce: Šubrt, Daniel
The aim of this Bachelor's thesis is evaluating the benefits of support of Czech alternative music scene by Czech Radio with focus on Radio Wave's activities. The theoretical part includes the definition of alternative music scene in Czech background and there is also covered the history of Radio Wave from its beginning to the present. In the following chapter, there are described particular types of Czech Radio's support of the local alternative music projects, taking account of competitions. There are described other forms of the support by media similar by genre. The analytical part includes qualitative analysis of facts extracted from interviews. In conclusion, there is the evaluation of total support of the Czech alternative music scene based on analysis and supplemented by own suggestions and advices for the future development.
Klíčová slova: Czech Radio; promotion; support; alternative music scene; Radio Wave

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská