Možnosti revitalizace památkové zóny Buďánka

Autor(ka) práce: Lexová, Johana
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Novák, Zdeněk
Bakalářská práce na konkrétním příkladu popisuje aspekty plošné památkové péče v České republice. Cílem práce je objasnit příčiny devastace památkové zóny Osada Buďánka a zjistit, zda za neutěšený stav objektů v osadě mohou přísné podmínky orgánů památkové péče. Záměrem práce je na příkladu revitalizace památkové zóny nastínit občanským iniciativám možné postupy při obnově obdobných území. Práce využívá zejména rešerše primárních informačních pramenů, převážně listin, poznatky z pozorování a z osobních rozhovorů s účastníky dění.
Klíčová slova: památková zóna; deprimující zóna; památková péče; Buďánka; revitalizace
Název práce: Possibilities of Revitalization of the Buďánka Heritage Zone
Autor(ka) práce: Lexová, Johana
Vedoucí práce: Kouba, Vojtěch
Oponenti práce: Novák, Zdeněk
The bachelor thesis describes the aspects of the heritage conservation in the Czech Republic using a specific example. The aim of the thesis is to clarify the causes of devastation of the settlement Buďánka, a heritage zone. The purpose of the thesis is to find out whether the dismal conditions of the settlement buildings are caused by the strict conditions set by the authorities responsible for monument preservation. The thesis aims at outlining possible procedures in regeneration of similar areas using the example of revitalization of the conservation area for the purposes of citizens´ initiatives. In particular, the thesis makes use of researches of primary information sources, mainly documents, as well as observations and personal interviews with the parties involved.
Klíčová slova: Buďánka; revitalization; brownfield; heritage zone; monument preservation

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská