Analýza trhu pro komercializaci produktu

Název práce: Analýza trhu pro komercializaci produktu
Autor(ka) práce: Kukula, Jakub
Vedoucí práce: Procházka, David Anthony
Oponenti práce: Kubička, David
Předkládaná práce analyzuje současný světový trh sterilizace pomocí peroxidu vodíku se zaměřením na metody jeho měření s cílem najít optimální postup pro komercializaci nově vyvinuté technologie, která umožňuje monitorovat průběh sterilizačního procesu. V rámci práce byla provedena konkurenční analýza pěti sil od M. E. Portera, která osvětlila konkurenční vztahy mezi subjekty na trhu a dále byly pomocí PESTLE analýzy nalezeny jednotlivé faktory ovlivňující tento trh. Ze získaných výsledků byly následně pomocí SWOT analýzy identifikovány silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby, které mohou ovlivnit komercializaci nové technologie. Tyto informace byly použity k definování doporučení pro úspěšné zavedení nového produktu na světový trh.
Klíčová slova: Komercializace; SWOT; Porterova analýza; Analýza trhu; PESTLE; Farmaceutický průmysl
Název práce: Market analysis for commercialization
Autor(ka) práce: Kukula, Jakub
Vedoucí práce: Procházka, David Anthony
Oponenti práce: Kubička, David
This Bachelor theses is analysing current global sterilization market with focus on vapour phase Hydrogen Peroxide sterilization (VPHP) and methods of its detection during sterilization process. The goal of this theses is to find optimal strategy for commercialization of new technology that provides online monitoring of Hydrogen peroxide concentration during sterilization process. Market is analysed by PESTLE analysis and Porters analysis. Findings are then synthesized by SWOT analysis, where strengths, weaknesses, threats and opportunities are introduced and optimal procedure for the technology commercialization is presented.
Klíčová slova: PESTLE; SWOT; Commercialization; Market analysis; Porters five forces; Pharmaceutical industry

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra managementu