Možnosti podpory kultury z prostředků EU

Název práce: Možnosti podpory kultury z prostředků EU
Autor(ka) práce: Nguyen, To Quynh
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Prokůpek, Marek
Tato diplomová práce se zabývá možnostmi financování kultury z prostředků Evropské unie. Cílem práce je identifikace konkrétních programů, z nichž mohou čerpat aktéři kulturní sféry. Součástí práce je také zpracování studie proveditelnosti reálného projektu, a to rekonstrukce národní kulturní památky. V jejím rámci je následně navrženo několik kulturních akcí a událostí, které jsou vhodné pro tento projekt. Závěrem jsou vyhodnoceny stávající možnosti finanční podpory pro kulturní subjekty. Zároveň bude vyhodnoceno, zda je konkrétní projekt způsobilý k získání finanční podpory.
Klíčová slova: Evropská unie; kultura; studie proveditelnosti
Název práce: The possibilities of funding culture from the European union
Autor(ka) práce: Nguyen, To Quynh
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Prokůpek, Marek
This diploma thesis concerns the possibilities of financing culture from the European funds. The aim is to identify specific programs, which can help with the funding of the cultural sector. Moreover, the thesis includes a written feasibility study on a particular project, which is the reconstruction of a national cultural monument. Another part included proposes several cultural events that are appropriate for this project. Finally, the thesis evaluates the current possibilities of financial support for cultural actors. It also evaluates the eligibility of the project to receive financial support.
Klíčová slova: culture; European union; feasibility study

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská