Úvěrové registry a jejich využití

Název práce: Úvěrové registry a jejich využití
Autor(ka) práce: Blechová, Klára
Vedoucí práce: Schlossberger, Otakar
Oponenti práce: Rajl, Jiří
Cílem diplomové práce Úvěrové registry a jejich využití je zhodnotit význam úvěrových registrů v bankovním využití. První část práce je zaměřena na deskripci úvěrových registrů, jejich vznik a fungování na úrovni Evropské unie. Druhá část práce se zabývá deskripcí a komparací úvěrových registrů v České republice. V poslední části je zpracována analýza vlivu negativních informací získaných z úvěrových registrů na schvalovací proces a využití registrů při nabídce úvěrových produktů stávajícím klientům. V této části je dokázán pozitivní vliv využití úvěrových registrů v bankovní sféře. V práci je použita metoda deskripce a deskriptivní analýzy.
Klíčová slova: úvěrový registr; schvalovací proces; úvěrové riziko; CRÚ; NRKI; BRKI; SOLUS; privátní úvěrový registr; veřejný úvěrový registr
Název práce: Credit registers and their usage
Autor(ka) práce: Blechová, Klára
Vedoucí práce: Schlossberger, Otakar
Oponenti práce: Rajl, Jiří
The aim of the thesis Credit registers and their usage is to evaluate the impact of credit registers usage in banking sector. The first part of the thesis focuses on description of credit registers, their creation and functioning at the level of the European Union. The second part describes and compares credit registers in the Czech Republic. The last part analyses the influence of negative information obtained from credit registers on the approval process and the use of registers when offering credit products to clients. In this part the positive influence of the use of credit registers in the banking sector is proved. The method of description and descriptive analysis is used in the thesis.
Klíčová slova: Credit register; CRÚ; NRKI; SOLUS; credit risk; Public Credit Register; BRKI; approval process; Credit Bureau

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví