Systém benefitů jako nástroj motivace zaměstnanců

Název práce: Systém benefitů jako nástroj motivace zaměstnanců
Autor(ka) práce: Wolf, Tomáš
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Nykodýmová, Petra
Bakalářská práce je zaměřena na aktualizaci systému benefitů ve firmě X a zároveň na problematiku spokojenosti zaměstnanců a jejich motivaci. Nejprve se v teoretické části zaměřím na benefity jako takové, k čemu mají motivovat, vymezím základní pojmy a poté se budu zabývat problematikou benefitů. V této části budu čerpat z již publikovaných odborných textů. Dále se v praktické části zaměřím na aktualizaci systému benefitů ve firmě X, který je již několik let neaktualizovaný. S tím souvisí i další okruhy, jimiž se budu zabývat, a to spokojenost zaměstnanců a jejich motivace. Pro výzkum zvolím dotazníkové šetření, tedy kvantitativní metodu výzkumu. Zaměstnanci firmy X odpoví na šest otázek, z nichž pět bude povinných a jedna nepovinná. Otázky se budou týkat stávajícího systému benefitů ve firmě. Z konečných výsledků dotazníkového šetření budou navržena doporučení, která by měla vést k větší spokojenosti zaměstnanců, větší motivaci a vyššímu pracovnímu výkonu.
Klíčová slova: aktualizace benefitů; benefity; spokojenost zaměstnanců; motivace
Název práce: Benefits as a tool for motivating employees
Autor(ka) práce: Wolf, Tomáš
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Nykodýmová, Petra
This bachelor work aims to explain updating of benefit system in company X along with employee satisfaction and their motivation. Firstly, in theoretical section, I will explain benefits generally, what is their use and what motivation should it give to employee. I am also going to specify basic terms of benefits and afterwards I will continue to talk about benefit problematics. In this section, my main sources are academic books and other scripts. Furthermore, in practical section, I am going to aim for updating benefit system in company X, which is several years old. Related to this topic, there are many areas I will talk about, such as employee satisfaction and their motivation. For this research, I have chosen question-form research, which is a quantitative research method. Employee of X company will be answering six questions, five of them will be mandatory and one optional. Questions refer to existing current benefit system in firm. Recommended solutions will be presented from final answers of research. These recommendations should lead to higher employee satisfaction, motivation and job performance.
Klíčová slova: Benefits; employee satisfaction; motivation; benefits update

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky