Ocenění podniku společnosti Mlýn J.Voženílek, spol.s.r.o

Autor(ka) práce: Luňák, Hynek
Vedoucí práce: Mařík, Miloš
Oponenti práce: Červený, Martin
Cílem diplomové práce je ocenit podnik společnosti Mlýny J. Voženílek, spol. s.r.o. na základě údajů z veřejně dostupných zdrojů. Rozhodné datum pro ocenění je 1.1.2016. Toto ocenění je provedeno s cílem zjistit tržní hodnotu daného podniku. Ocenění bude provedeno pomocí metody DCF equity, metody odvětvových multiplikátorů a vlastní úvahy. Práce je rozdělena do 8 částí. Mezi tyto části patří seznámení s oceňovaným podnikem, strategická analýza, finanční analýza, prognóza generátorů hodnoty, finanční plán a jako závěr ocenění samotné.
Klíčová slova: Mlýny J. Voženílek, spol. s.r.o.; DCF equity; metoda odvětvových násobitelů
Název práce: Business Valuation of the Company Mlýn J.Voženílek, spol.s.r.o
Autor(ka) práce: Luňák, Hynek
Vedoucí práce: Mařík, Miloš
Oponenti práce: Červený, Martin
The aim of this master thesis is to evaluate equity of the company Mlýny J.Voženílek, spol.s.r.o. based on the data from public sources. The evaluation is conducted as at January 1. 2016. Aim of this evaluation is to set market value. The methods used for this evaluation are DCF equity method, industry multiples method and my own method. The thesis is divided into 8 parts. Among those parts are introduction of the company, strategic analysis, financial analysis, prognosis of value drivers, compilation of financial plan and the evaluation itself.
Klíčová slova: Mlýny J. Voženílek, spol. s.r.o.; DCF equity method; industry multiples method

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku