Fundamentální analýza společnosti Stock Spirits Group

Osoba oponující práci: Veselá, Jitka

Název práce: Fundamentální analýza společnosti Stock Spirits Group
Typ práce: Bakalářská práce
Abstrakt: Bakalářská práce se zabývá fundamentální analýzou společnosti Stock Spirits Group. První část práce vymezuje motivy a druhy akciové analýzy. Druhá část se věnuje nejvýznamnějším odvětvovým faktorům a evropským trhům s alkoholem, kde společnost působí. Třetí část zkoumá samotnou společnost, její postavení na trzích, hospodaření a dividendovou politiku s výhledem do budoucích let. Poslední část práce představuje základní metody stanovení vnitřní hodnoty akcie a investičního doporučení pomocí diskontních modelů a relativního ocenění. Tyto metody jsou následně aplikovány na odhady budoucích dividend a je stanoveno investiční doporučení. Závěr shrnuje výsledky fundamentální analýzy společnosti a komentuje investiční doporučení.
Klíčová slova: akcie; investování; vnitřní hodnota; Stock Spirits Group; fundamentální analýza

Studijní program a Studijní obor: Ekonomika a management/Podniková ekonomika a management
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Fakulta podnikohospodářská
Název katedry: Katedra strategie

Název práce: Fundamentální analýza společnosti Stock Spirits Group
Překlad názvu: Fundamental analysis of Stock Spirits Group
Typ práce: Bachelor thesis
Abstrakt: The Bachelor´s Thesis is a fundamental analysis of Stock Spirits Group. The first part determines types of a stock analysis. The second part deals with the most important industry factors and European markets with alcohol, where the company is active. The third part investigates the company itself, its position on markets, its results, dividend policy and outlook. The last part of the thesis represents the basic methods how to set forth the intrinsic stock value using a discount model and relative valuation. These methods are then applied on estimates of future dividends of the company and an investment recommendation is issued. The conclusion summarizes results of the fundamental analysis of the company and comments on the recommendation.
Klíčová slova: fundamental analysis; intrinsic value; Stock Spirits Group; stock; investment

Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Faculty of Business Administration
Název katedry: Department of strategy