Název práce: Analýza vybraných doprovodných programů Národní galerie v Praze se zaměřením na edukaci dětí a mládeže
Autor(ka) práce: Divíšková, Bára
Vedoucí práce: Prokůpek, Marek
Oponenti práce: Straková, Marcela
Cílem této bakalářské práce je zmapování aktivit Lektorského oddělení Národní galerie v Praze, se zaměřením na edukaci dětí a mládeže. Právě tato skupina reprezentuje budoucí návštěvníky, u kterých je výjimečně nutné vztah k instituci a umění budovat. Úvodní část seznamuje čtenáře se základní terminologií a s formami vzdělávání, do kterých muzejní edukace vstupuje. Následně jsou zde uvedena specifika edukace dětí a mládeže. V praktické části práce je čtenáři představena analýza nabídky vzdělávacích programů pro školy. Předešlé poznatky jsou demonstrovány na příkladu dvou, autorkou subjektivně zvolených a osobně navštívených, programech. Závěrem této práce je představení návrhu dalšího rozvoje muzejně-pedagogických aktivit vybrané instituce.
Klíčová slova: muzejní edukace; Národní galerie v Praze; doprovodné programy; lektorské oddělení; muzeum
Název práce: Analysis of Selected Programs from the Event Calendar of National Gallery in Prague with a Focus on Education of Children and Youth
Autor(ka) práce: Divíšková, Bára
Vedoucí práce: Prokůpek, Marek
Oponenti práce: Straková, Marcela
The aim of this bachelor thesis is to analyze activities organized by the Education Department of National Gallery in Prague with a focus on education of children and youth. It is this very age group that represents future visitors and it is specifically needed to foster their relationship with the institution and art in general. The introduction provides the reader with basic terminology and forms of schooling that the museum education is invested in. Specific aspects of education of children and youth are described next. The practical part provides an analysis of the education program offered to schools. Formerly introduced knowledge is demonstrated on two (individually selected and visited by the author) programs. The conclusion of the thesis lays down suggestions for future development of museum-related, pedagogical activities run by the selected institution.
Klíčová slova: museum education; museum; National Gallery in Prague; event calendar; education department

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská