Název práce: Analýza vybraných minipivovarů v Jihočeském kraji jako destinace pro rodinnou dovolenou
Autor(ka) práce: Košatková, Michaela
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Lindner, Milan
Tato bakalářská práce se zabývá pivním turismem v Jihočeském kraji a blíže analyzuje nabídku šesti vybraných minipivovarů. Cílem je ověření hypotézy, že jsou tyto podniky vhodnou destinací pro trávení rodinné dovolené. První část práce se zabývá teoretickými poznatky z dané oblasti a vymezuje důležité pojmy. Druhá část je zaměřena prakticky, obsahuje přehled veškerých produktů pivního turismu v Jihočeském kraji, situační a komparativní analýzu vybraných pivovarů, a především výsledky a zhodnocení kvantitativního výzkumu, který byl proveden pro účely této práce. Závěry vyvozené z výzkumu poslouží k ověření hypotézy a k navrhnutí změn či zlepšení.
Klíčová slova: pivní turismus; rodinná dovolená; Jihočeský kraj; destinace; Cestovní ruch; minipivovar
Název práce: Analysis of selected mini-breweries in South Bohemian region as destinations for family holiday
Autor(ka) práce: Košatková, Michaela
Vedoucí práce: Dianová, Markéta
Oponenti práce: Lindner, Milan
This bachelor thesis is focused on beer tourism in the South Bohemian region and analyzes the offer of six selected mini-breweries. The main objective is to verify the hypothesis that these businesses are suitable destinations for family holiday. The first part of the work deals with theoretical knowledge and defines important terms and concepts. The second part is a practical part, it contains an overview of all beer tourism products in the South Bohemian region, situational and comparative analysis of selected breweries, and especially the results and the evaluation of the quantitative research that was carried out for the purposes of this work. The conclusions drawn from the research will help to verify the hypothesis and to suggest changes or improvements.
Klíčová slova: destination; beer tourism; mini-brewery; family holiday; South Bohemia region; Tourism

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská