Ocenění společnosti Crocodille ČR, spol. s r.o

Název práce: Ocenenie spoločnosti Crocodille ČR, spol. s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto diplomovej práce je odhad objektivizovanej hodnoty spoločnosti Crocodille ČR, spol. s.r.o. pre management a vlastníkov k dňu 31. 12. 2015, pre účely identifikácie faktorov tvorby hodnoty z pohľadu konkurencieschopnosti podniku. V teoretickej časti sú popísané pojmy spojené s oceňovaním podniku ako aj samotný postup ocenenia. Praktická časť obsahuje predstavenie analyzovaného podniku, strategickú analýzu vonkajších a vnútorných faktorov, ktoré na podnik vplývajú, prognózu generátorov hodnoty nasledovanú zostaveným finančným plánom a nakoniec samotné ocenenie podniku výnosovými metódami na základe FCFF a EVA.
Klíčová slova: DCF; Crocodille ČR, spol. s.r.o.; FCFF; ocenenie; strategická analýza; finančná analýza; generátory hodnoty; EVA; finančný plán
Název práce: Ocenění společnosti Crocodille ČR, spol. s r.o
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce je odhad objektivizované hodnoty společnosti Crocodille ČR, spol. s.r.o. pro management a vlastníky k dni 31. 12. 2015, pro účely identifikace faktorů tvorby hodnoty z pohledu konkurenceschopnosti podniku. V teoretické části jsou popsány pojmy spojené s oceňováním podniku jakož i samotný postup ocenění. Praktická část obsahuje představení analyzovaného podniku, strategickou analýzu vnějších a vnitřních faktorů, které podnik ovlivňují, prognózu generátorů hodnoty následovanou sestaveným finančním plánem a nakonec samotné ocenění podniku výnosovými metodami na základě FCFF a EVA.
Klíčová slova: Crocodille ČR, spol. s.r.o.; DCF; generátory hodnoty; finanční plán; ocenění; finanční analýza; strategická analýza; EVA; FCFF
Název práce: Valuation of the company Crocodille CR, spol. s.r.o
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this master's thesis is to estimate objectified value of the company Crocodille ČR, spol. s.r.o. for the needs of management and owners by the date 31st of December 2015 for the purposes of identifying value-creation factors from the point of view of the competitiveness of the company. The thesis is divided into two main parts. The theoretical part describes the key concepts related to the valuation of company as well as process of valuation. The practical part contains a introduction of the company, strategical analysis, analysis and prognosis of value drivers, financial plan and finally valuation of the company based on revenue methods FCFF and EVA.
Klíčová slova: EVA; DCF; FCFF; financial plan; Crocodille CR, spol. s.r.o.; financial analysis; strategic analysis; valuation; value drivers

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie