Úrazové pojištění na českém pojistném trhu

Název práce: Úrazové pojištění na českém pojistném trhu
Autor(ka) práce: Krejčík, Miroslav
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
Tématem této bakalářské práce je Úrazové pojištění na českém pojistném trhu. Práce je rozdělena do pěti částí. První část práce je věnována charakteristice úrazové pojištění a vymezení základních pojmů. Součástí první části práce jsou také statistiky týkající se úrazů. Druhá část se týká průzkumu trhu a možnosti uzavřít úrazového pojištění on-line. Třetí část se zaměřuje na konkrétní nabídky úrazového pojištění u dvou vybraných pojišťoven. Ve čtvrté části je provedena komparace modelových úrazových pojištění dle on-line i oficiálních kalkulaček pojišťoven. V páté části je pomocí statistických údajů ukázána situace na českém pojistném trhu a jeho vývoj v posledních letech. Účelem této bakalářské práce je analýza českého pojistného trhu v oblasti úrazového pojištění a následné srovnání nabídky úrazového pojištění mezi vybranými pojišťovnami.
Klíčová slova: úraz; pojistná částka; pojistné plnění; úrazové pojištění; riziková skupina
Název práce: Accident insurance on the Czech insurance market
Autor(ka) práce: Krejčík, Miroslav
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
The theme of this thesis is Accident insurance on the Czech insurance market. This thesis is divided into five parts. The first part is dedicated to the characteristics of accident insurance and definitions. First part of the thesis also includes statistical data on injuries. The second part concerns market research and the possibility to sign accident insurance on-line. The third part focuses on specific offers of accident insurance for two selected insurance companies. The fourth part compares model of accident insurance according to the on-line and official calculators of insurance companies. In the fifth part, statistical data show the situation on the Czech insurance market and its progress in recent years. The purpose of this bachelor thesis is to analyze the Czech insurance market in the field of accident insurance and to compare the offer of accident insurance between selected insurance companies.
Klíčová slova: insurance money; accident insurance; accident; risk group; insurance benefit

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví