Název práce: Nepeněžitá plnění v souvislosti s nakládáním s majetkem z pohledu zdanění příjmů
Autor(ka) práce: Nováková, Kristýna
Vedoucí práce: Vančurová, Alena
Oponenti práce: Finardi, Savina
Bakalářské práce na téma nepeněžitá plnění v souvislosti s nakládáním s majetkem z pohledu zdanění příjmů a hlavním cílem vyhodnotit dopady nepeněžitých plnění v nájmu na základ daně a cashflow nájemce a vlastníka, se skládá ze čtyř kapitol. První část definuje základní pojmy, týkající se nepeněžitých příjmů a příjmů z nájmu. Druhá pojednává o rozdílu technického zhodnocení a oprav na najatém majetku. Třetí kapitola je zaměřena na popis možných řešení a čtvrtá zároveň poslední kapitola, řeší početně v modelových situacích dopady na základ daně a cashflow. Na konci kapitoly je zpracována syntéza výsledků jednotlivých situací a navrženo nejvhodnější řešení.
Klíčová slova: Nepeněžní příjem; Technické zhodnocení; Nájem
Název práce: Non-cash transactions in connection with the handling of property from the perspective of income taxation
Autor(ka) práce: Nováková, Kristýna
Vedoucí práce: Vančurová, Alena
Oponenti práce: Finardi, Savina
This bachelor thesis about Non-cash transactions in connection with the handling of property from the perspective of income taxation, whose main purpose is to evaluate the impact of this transactions on the tax base and cash-flow of tenant and owner, consists of four chapters. The first part defines the basic concepts of non-monetary income, non-cash income and rental income. The second chapter deals with the differences of technical improvement, repairs and maintenance. The third chapter focuses on the description of possible solutions and the fourth chapter deals with the influence on tax base and cash-flow in model situations. At the end of the chapter the results of individual situations are synthesized ant the most suitable solution is suggested.
Klíčová slova: Non-cash income; Rent; Technical improvement; Non-monetary income

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví