Účetní a daňové dopady rezerv

Název práce: Účetní a daňové dopady rezerv
Autor(ka) práce: Stegbauerová, Jana
Vedoucí práce: Gluzová, Tereza
Oponenti práce: Janhubová, Jaroslava
Bakalářská práce na téma Účetní a daňové dopady rezerv řeší problém rezerv v českém účetnictví a daňové legislativě, jejich vymezení a analýzu vlivu na výsledek hospodaření a základ daně. V první části práce je pojednáno o právních předpisech rezerv, dále vymezení účetních a daňových rezerv. V další části bakalářské práce dochází k analýze dopadu na účetní výsledek hospodaření a dále na základ daně. Praktická část se zabývá analýzou vnitřní směrnice a účetních výkazů v závislosti na rezervách společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s..
Klíčová slova: základ daně; výsledek hospodaření před zdaněním; účetní rezervy; účetnictví; daňové rezervy
Název práce: Accounting and tax implications of provisions
Autor(ka) práce: Stegbauerová, Jana
Vedoucí práce: Gluzová, Tereza
Oponenti práce: Janhubová, Jaroslava
The bachelor thesis on the theme Accounting and tax implications of provisions focuses on the problem of provisions in the Czech accounting and tax legislative, definiton and analysis of the impact on gross profit and tax base. In the first part of the thesis legislation and treatment of accounting provisions and tax provisions are described. In the next part there is described the difference between tax and accounting implication in case of calculation of net profit and tax base. This theoretical knowledge is applied in the analysis of existing Czech company. There are analysed all the provisions which the company presents in its financial statements and notes for the accounting period.
Klíčová slova: accounting; accounting provision; gross profit; tax provision; tax base

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 15. 1. 2017