Vnitřní kontrolní systém společnosti

Název práce: Vnitřní kontrolní systém společnosti
Autor(ka) práce: Mertlík, Ondřej
Vedoucí práce: Králíček, Vladimír
Oponenti práce: Molín, Jan
Diplomová práce se zabývá systémem vnitřních kontrol, který je v určité podobě zaveden v každé organizaci. V teoretické části je vnitřní kontrola vymezena podle mezinárodně uznávaného integrovaného rámce COSO pro vnitřní kontrolu. Dále je ve stručnosti charakterizován interní audit, jeho cíle a vztah k systému vnitřních kontrol. Praktická část je zaměřena na popis vnitřního kontrolního systému konkrétní společnosti. U vybrané společnosti byly analyzovány kontrolní mechanismy v základním podnikatelském procesu, a to v procesu Prodeje (angl. Order to Cash).
Klíčová slova: integrovaný rámec COSO; vnitřní kontrola; vnitřní kontrolní systém; kontrolní mechanismy; kontrolní prostředí; interní audit; proces Order to Cash
Název práce: Internal control system in organization
Autor(ka) práce: Mertlík, Ondřej
Vedoucí práce: Králíček, Vladimír
Oponenti práce: Molín, Jan
This master's thesis is focused on the system of internal controls which is, in some form or another, implemented in every organization. In the theoretical part, the internal controls are specified according to the worldwide accepted integrated COSO framework for internal controls. Furthermore, there is briefly characterized internal audit, its aims and relation to the system of internal controls. The practical part deals with internal controls implemented in a specific organization. There were analysed control mechanisms implemented into the basic enterprise's process, the Order to Cash process.
Klíčová slova: COSO integrated framework; internal control; system of internal controls; control mechanisms; control environment; internal audit; Order to Cash process

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 27. 9. 2016