Analýza bankovního sektoru vybraných zemí EU

Název práce: Analýza bankového sektoru vybraných krajín EU
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá analýzou bankového sektora vybraných štátov Európskej únie, konkrétne Nemecka a Talianska. Prvá kapitola, na úvod, oboznamuje o základných teoretických pilieroch tejto práce. Následne sú definované riziká podstupované bankou a vybrané indikátory, zoradené podľa týchto rizík. V praktickej časti sú tieto indikátory aplikované na agregované údaje za konkrétny bankový sektor. V rámci vybraného časového obdobia, je analyzovaný a vyhodnotený vývoj daného indikátora, trend a hlavné príčiny majúce na neho vplyv. Záver práce je venovaný zhrnutiu a porovnaniu výsledkov získaných z analýzy bankových sektorov.
Klíčová slova: Nemecko; Taliansko; Komparácia; Analýza; Indikátory; Bankový sektor
Název práce: Analýza bankovního sektoru vybraných zemí EU
Jazyk práce: Slovensky
Tématem diplomové práce je analýza bankovních sektorů vybraných států Evropské unie, a to Německa a Itálie. První kapitola nejdříve popisuje základní teoretické pilíře. Dále jsou definovaná bankovní rizika a vybrané indikátory seřazené na základe těchto rizik. V praktické části jsou indikátory aplikované na agregované údaje konkrétního bankovního sektoru. V rámci vybraného časového období je analyzovaný a následně vyhodnocený vývoj těchto indikátoru, trend a hlavní příčiny, které ho ovlivňují. Závěr práce shrnuje a porovnává dosažené výsledky získané analýzou zkoumaných bankovních sektorů.
Klíčová slova: Bankovní sektor; Indikátory; Analýza; Komparace; Nemecko; Itálie
Název práce: Analysis of the banking sector of selected EU countries
Jazyk práce: Slovensky
The aim of the diploma thesis is to analyze the selected banking sectors of the European Union, namely Germany and Italy. At the beginning, the basis of the theory needed for the understanding of the thesis is defined. Followed by the description of the risks borne by the bank and specific indicators sorted accordingly, it forms the first chapter of the diploma thesis. In the second part, the indicators are applied on the aggregated banking sector data. Within the specific time frame, the development of the indicator and its trend is analyzed with the emphasis on the causes of its most significant development. The conclusion of the thesis is devoted to the overall summary and comparison of the results obtained from the analysis of the banking sectors.
Klíčová slova: Italy; Germany; Comparison; Analysis; Indicators; Banking sector

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky