Finanční gramotnost a tvorba rozpočtu české domácnosti

Název práce: Finanční gramotnost a tvorba rozpočtu české domácnosti
Autor(ka) práce: Kotal, Martin
Vedoucí práce: Rajl, Jiří
Oponenti práce: Brodani, Jana
Autor bakalářské práce se snaží vysvětlit základní pojem finanční gramotnost a jeho další vliv na život, především pak jeho význam při tvorbě rozpočtu a při finančním plánování. Zároveň se zabývá vybranými základními produkty, které by finančně gramotný člověk v rámci zlepšení své situace měl znát a měl by být schopen je využívat. Dále se práce zaměřuje i na praktickou aplikaci zvolených finančních produktů ke splnění vytyčených cílů vymodelované rodiny v reálných podmínkách. Ve výsledku se jedná o srozumitelný návod, který může rodina v podobné situaci využít ke svému prospěchu.
Klíčová slova: finanční gramotnost; finanční plánování; finanční produkty; ochrana spotřebitele; domácí rozpočet
Název práce: Financial literacy and budgeting of the Czech household
Autor(ka) práce: Kotal, Martin
Vedoucí práce: Rajl, Jiří
Oponenti práce: Brodani, Jana
The author of this bachelor´s thesis tries to explain the basic information related to financial literacy and its importance in everyday life, primarily for making budget and during financial planning. Additionally it deals with chosen products, that a finantially literate individual as part of their improvement, should know and be able to use. The thesis also focuses on the practical application of the chosen financial products to reach a set of goals derived for a model family in real conditions. The result is an understandable manual, which a family in a similar situation could use to its adavantage.
Klíčová slova: financial literacy; family budget; financial planning; financial products; consumer protection

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví