Zrušení společnosti s ručením omezeným s likvidací

Název práce: Zrušení společnosti s ručením omezeným s likvidací
Autor(ka) práce: Hradecká, Michaela
Vedoucí práce: Šindelář, Michal
Oponenti práce: Müllerová, Libuše
Předmětem bakalářské práce je zpracování situace, kdy je společnost s ručením omezeným zrušena a nastává její likvidační proces. Práce se zabývá procesem likvidace z právního, účetního a daňového hlediska. Počátkem teoretické části jsou vysvětleny jednotlivé pojmy související s likvidací, mimo jiné také rozdíly mezi zrušením společnosti dobrovolně a nedobrovolně. V dalších částech se práce zabývá jednotlivými kroky v rámci různých hledisek chronologicky po sobě jdoucí. V praktické části je likvidována fiktivní společnost dobrovolně na základě rozhodnutí společníků, tato likvidace je v práci prováděna především z účetní stránky.
Klíčová slova: likvidátor; insolvence; společnost s ručením omezeným; likvidace
Název práce: Cancellation of a limited liability company with liquidation
Autor(ka) práce: Hradecká, Michaela
Vedoucí práce: Šindelář, Michal
Oponenti práce: Müllerová, Libuše
The subject of the bachelor thesis is the processing of the situation where the limited liability company is cancelled and its liquidation process is taking place. The thesis deals with the process of legal, accounting and tax liquidation. The beginning of the theoretical part explains the individual concepts related to liquidation, furthermore the differences between voluntary and involuntary abolition of the company. In the next parts, the thesis deals with individual steps in different aspects in chronological order. In the practical part, the fictitious company is voluntarily liquidated on the basis of the shareholders' decisions, and this liquidation is in practice carried out mainly from the accounting point of view.
Klíčová slova: insolvency; limited liability company; liquidator; liquidation

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 10. 1. 2017