Nepeněžité vklady do základního kapitálu z pohledu české legislativy

Název práce: Nepeněžité vklady do základního kapitálu z pohledu české legislativy
Autor(ka) práce: Jansová, Pavla
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Molín, Jan
Tato práce se zabývá problematikou nepeněžitých vkladů do základního kapitálu nově vznikajících kapitálových společností dle české legislativy. Je rozdělena do pěti kapitol, z nichž čtyři jsou teoretické a poslední představuje praktický příklad. Teoretická část se zabývá definicí jednotlivých kapitálových společností, jejich orgány, základním kapitálem a způsoby založení. Část věnující se účetnictví řeší především ocenění nepeněžitého vkladu u vkladatele a nabyvatele a způsob vykazování vkládaného majetku v rozvaze. Daňová část se zaměřuje na všechny hlavní daně, které s vkladem souvisejí. Aplikační část práce pak shrnuje teoretické poznatky na příkladu z praxe. Hlavním cílem této práce je pojmout problematiku komplexně a provázaně. Zohlednit právní, účetní i daňové předpisy, které s nepeněžitými vklady úzce souvisejí a ukázat, jaké dopady mají nepeněžité vklady na nabyvatele a vkladatele.
Klíčová slova: základní kapitál; obchodní závod; daň z přidané hodnoty; nepeněžitý vklad
Název práce: Non-monetary deposits into basic capital according Czech legislation
Autor(ka) práce: Jansová, Pavla
Vedoucí práce: Randáková, Monika
Oponenti práce: Molín, Jan
This thesis deals with problematic of non-monetary deposits into basic capital of new emergent capital companies per Czech legislation. It is divided into five chapters, four of them are theoretical and the last one is a practical example. Theoretical part deals with definition of capital companies, their authorities, basic capital and ways of founding. Part of accounting deals with evaluation of non-monetary deposits at the depositors and the acquirer and with disclosure of the assets in the balance sheet. The tax section focuses on all major taxes related to deposits. The application part summarizes theoretical knowledge on the example from practice. The main goal of the thesis is to contain the issue in a comprehensive way. Consider the legal, accounting and tax rules that are closely related to non-monetary deposits and show the impact of non-monetary deposits at the acquirer and the depositor.
Klíčová slova: non-monetary deposit; basic capital; business establishment; value added tax

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 15. 11. 2016