Hospodaření obce Červený Újezd

Autor(ka) práce: Ladman, Václav
Vedoucí práce: Jurčík, Radek
Oponenti práce: Mitwallyová, Helena
Bakalářská práce se zabývá hospodařením obce Červený Újezd. Cílem této práce je zjistit, jestli obec Červený Újezd v letech 2006-2015 hospodařila s přebytkovými, schodkovými nebo vyrovnanými rozpočty. Pro dosažení cíle byly analyzovány rozpočty obce. Bylo zjištěno, že obec během deseti let hospodařila s přebytkem 21 301 076 Kč. Bylo konstatováno, že obec hospodařila efektivně.
Klíčová slova: hospodaření obce; výdaje; obecní rozpočet; příjmy; rozpočtový proces; místní samospráva
Název práce: Financial management of the municipality Červený Újezd
Autor(ka) práce: Ladman, Václav
Vedoucí práce: Jurčík, Radek
Oponenti práce: Mitwallyová, Helena
The bachelor's thesis deals with financial management of the municipality Červený Újezd. The aim of this thesis is to find out if the municipality of Červený Újezd managed from 2006 to 2015 with surplus, deficit or balanced budgets. Municipal budgets were analyzed to achieve the aim. It was found that the municipality managed with a surplus of 21 301 076 Kč during ten years. It was stated that the municipality managed efficiently.
Klíčová slova: municipal budget; budget process; local government; management of the municipality ; expenses; incomes

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Veřejná správa a regionální rozvoj
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra práva