Finanční analýza Fio banky, a.s

Název práce: Finančná analýza Fio banky, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom diplomovej práce je prostredníctvom finančnej analýzy zhodnotiť finančnú situáciu Fio banky v rokoch 2011 až 2015. Práca je rozdelená do štyroch častí. Prvá časť je teoretická a popisuje samotnú finančnú analýzu, jej ciele, obmedzenia a ukazovatele s ktorými pracuje. Druhá časť obsahuje základné informácie o Fio banke, stručnú históriu banky a predstavenie dvoch konkurenčných bánk. Tretia časť patrí charakteristike bankového sektora. Posledná časť sa venuje finančnej analýze Fio banky. Pre dosiahnutie väčšej komplexnosti sú výsledky Fio banky porovnané s výsledkami dvoch ďalších bánk a to Equa bank a Air bank. V závere dochádza k zhrnutiu výsledkov práce a vyhodnoteniu finančnej situácie Fio banky.
Klíčová slova: Fio banka; finančná analýza; bankový sektor
Název práce: Finanční analýza Fio banky, a.s
Jazyk práce: Slovensky
Cílem diplomové práce je prostřednictvím finanční analýzy zhodnotit finanční situaci Fio banky v letech 2011 až 2015. Práce je rozdělená do čtyř částí. První část je teoretická a popisuje samotnou finanční analýzu, její cíle, omezení a ukazatele, se kterými pracuje. Druhá část obsahuje základní informace o Fio bance, stručnou historii banky a představení dvou konkurenčních bank. Třetí část patří charakteristice bankovního sektoru. Poslední část se věnuje finanční analýze Fio banky. Pro dosažení větší komplexnosti jsou výsledky Fio banky porovnány s výsledky dvou dalších bank a to Equa bank a Air bank. V závěru dochází ke shrnutí výsledků práce a vyhodnocení finanční situace Fio banky.
Klíčová slova: Fio banka; bankovní sektor; finanční analýza
Název práce: Financial analysis of Fio bank
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this thesis is a financial analysis of Fio bank during the years from 2011 to 2015. The thesis is divided into four parts. The first part deals with financial analysis itself, its objectives, limitations, and used indicators. The second part consists of basic information about Fio bank, its brief history, and introduction of two competitive banks. Bank sector is characterized in the third part. Financial analysis of Fio bank is performed in the last part. For higher complexity, results of Fio bank are compared with results of two other competitors, Equa bank and Air bank. At the end of the thesis, results of the analysis are summarized together with assessment of the bank´s financial situation.
Klíčová slova: Fio bank; financial analysis; banking sector

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví