Dotace dobrovolným svazkům obcí z fondů Evropské unie

Název práce: Dotace dobrovolným svazkům obcí z fondů Evropské unie
Autor(ka) práce: Kot, Jakub
Vedoucí práce: Sedmihradská, Lucie
Oponenti práce: Mikušová, Pavla
Tato bakalářská práce se zabývá dobrovolnými svazky obcí a jejich čerpáním prostředků z fondů Evropské unie. Hlavním cílem této bakalářské práce je prostřednictvím odpovědí na vybrané otázky vyhodnotit a blíže analyzovat data o projektech za programové období 2007-2013 z pohledu dobrovolných svazků obcí. Práce je rozdělena do tří částí. První teoretická část popisuje dobrovolné svazky obcí a jejich hospodaření, regionální politiku a fondy Evropské unie. Druhá praktická část je zaměřena na samotné odpovídání na vybrané otázky, analýzu nerovností mezi kraji a především strukturu realizovaných projektů. Třetí závěrečnou částí je závěr, který má za cíl vyhodnotit dosažené výsledky výzkumu.
Klíčová slova: dobrovolný svazek obcí; dotace; Evropská unie
Název práce: Dotations paid to voluntary unions of municipalities from European Union funds
Autor(ka) práce: Kot, Jakub
Vedoucí práce: Sedmihradská, Lucie
Oponenti práce: Mikušová, Pavla
This bachelor thesis focuses on the resources gained by voluntary unions of municipalities from European Union funds. The aim of the thesis is to evaluate and analyse data about projects realized by voluntary unions of municipalities in the Programming period 2007-2013 through answering selected queries. The thesis is divided into three parts. The first one is theoretical and describes voluntary unions of municipalities and their economy, regional policy and European Union funds. The second practical part focuses on individual answering the selected queries, to analysis of inequality between regions and primarily to the structure of realized projects. The last part concludes and evaluates achieved research results.
Klíčová slova: voluntary union of municipalities; dotation; European Union

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance