Zdokonalení controllingu na příkladu konkrétního podniku

Název práce: Zdokonalení controllingu na příkladu konkrétního podniku
Autor(ka) práce: Staněk, Tomáš
Vedoucí práce: Petera, Petr
Oponenti práce: Fibírová, Jana
Diplomová práce se zaměřuje na problematiku controllingu a plánů a rozpočtů ve vybrané společnosti Bra a.s. V diplomové práci je nejprve teoreticky vymezena problematika controllingu ve společnosti s důrazem na plány a rozpočty, jejich funkce v podniku, metody sestavování a také alternativy v podobě beyond budgeting nebo zero-based budgeting. Poznatky z teoretické části práce jsou následně využity v části praktické aplikací na konkrétní podnik. V této části je nejprve popsáno zavádění controllingové pozice a představení mnou vytvořeného zdokonaleného systému plánů a rozpočtů. Ten je následně zhodnocen na základě teoretických poznatků a jsou navrženy z toho vyplývající změny.
Klíčová slova: Controlling; rozpočty; plány; plánování; rozpočetnictví
Název práce: Improvement of the controlling illustrated on a specific company
Autor(ka) práce: Staněk, Tomáš
Vedoucí práce: Petera, Petr
Oponenti práce: Fibírová, Jana
The diploma thesis is focused on the issues of controlling and plans and budgets in selected company Bra a.s. The diploma thesis starts with the theoretical part in which is defined the issue of controlling in the company with the emphasis on plans and budgets and their functions in the company, methods of their creation and alternatives methods such as beyond budgeting and zero-based budgeting. The findings of the theoretical part of the thesis are then used in the practical part and applied to a specific company. The first is describing the introduction of a controlling position in the selected company and the introduction of an improved plan and budget system created by me. Afterwards this will be evaluated and bassed on theoretical knowledge and possible changes will be proposed.
Klíčová slova: controlling; budgets; plans; planning; budgeting

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra manažerského účetnictví