Oceňování v účetnictví a jeho vliv na zdanění

Název práce: Oceňování v účetnictví a jeho vliv na zdanění
Autor(ka) práce: Andrýsková, Adéla
Vedoucí práce: Molín, Jan
Oponenti práce: Králíček, Vladimír
Cílem diplomové práce je popsat problematiku oceňování v účetnictví a jeho vlivu na zdanění v rámci aktuální platné legislativy. Popisuje základní zásady oceňování, charakteristiku a způsoby oceňování některých vybraných oblastí účetnictví podle české právní úpravy a podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví. Práce porovnává výhody a nevýhody některých metod a oceňovacích bází a jejich vliv na zdanění. Závěrem práce je zmíněna problematika transferových cen či oceňování v insolvenčním řízení.
Klíčová slova: insolvence; daň z příjmů; aktiva a pasiva; IFRS; převodní ceny; ceny; metody oceňování; Oceňování; účetnictví
Název práce: Valuation in accounting and its impact on taxation
Autor(ka) práce: Andrýsková, Adéla
Vedoucí práce: Molín, Jan
Oponenti práce: Králíček, Vladimír
The goal of the diploma thesis is to describe problems of accounting valuation and issues connected with prices, which are used for income tax purposes within current valid legislation. The thesis decribes basic valuation principles, characterization and valuation methods of some selected section according to the Czech legislation and IFRS. The thesis compares advantages and disadvantages of some valuation methods and valuation base and their influence on taxes. At the end of the thesis is the issue of transfer pricing or accounting valuation in insolvency.
Klíčová slova: transfer pricing; insolvency; income tax; assets and liabilities; IFRS; accounting; prices; valuation; valuation methods

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 18. 2. 2016