Finanční analýza a komparace leteckých společností Ryanair Ltd. a EasyJet plc

Název práce: Finanční analýza a komparace leteckých společností Ryanair Ltd. a EasyJet plc
Autor(ka) práce: Teneva, Kalina
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Cílem mé bakalářské práce "Finanční analýza a komparace leteckých společností Ryanair Ltd. a EasyJet plc" je analyzovat a porovnat vybrané nízkonákladové letecké společnosti za období 2012 až 2016. Bakalářská práce se skládá ze dvou částí. Teoretická část je věnována problematice finanční analýzy. V rámci praktické části jsou aplikovány již získané teoretické poznatky potřebné pro provedení analýzy mnou vybraných podniků - Ryanair Ltd. a EasyJet plc. Na začátku praktické části jsou představeny analyzované podniky. Část práce je věnována horizontální a vertikální analýze společnosti Ryanair. Zbytek je věnován komparaci poměrových ukazatelů, bonitních a bankrotních modelů společnosti Ryanair a jeho konkurenta EasyJet.
Klíčová slova: Finanční analýza; letecká společnost; bankrotní modely; bonitní modely; ukazatele solventnosti; ukazatele likvidity; ukazatele rentability; horizontální a vertikální analýza; EasyJet plc; Ryanair Ltd
Název práce: Financial analysis and comparison of the airline companies Ryanair Ltd and EasyJet plc
Autor(ka) práce: Teneva, Kalina
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
The aim of this bachelor thesis is to analyse and compare the results of a financial analysis of two low-cost airline companies - Ryanair Ltd and EasyJet plc for the period from 2012 to 2016. The thesis consists of two main parts - the Theoretical part and the Practical part. The Theoretical part presents and describes the financial indicators relating to the financial analysis itself. The Practical part introduces the companies Ryanair and EasyJet. Firstly, both horizontal and vertical analyses are performed on the annual results of Ryanair. Secondly, in the practical part are also compared the financial ratios, credibility models and bankruptcy models of Ryanair against its competitor EasyJet.
Klíčová slova: Financial analysis; credibility models; solvency ratios; liquidity indicators; bankruptcy model; horizontal and vertical analysis; EasyJet plc; Ryanair Ltd; airline companies; profitably ratios

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku