Porovnání bankovních poplatků v systému českého a slovenského bankovnictví

Název práce: Porovnanie bankových poplatkov v systéme českého a slovenského bankovníctva
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca skúma rozdiely v cenách bankových poplatkov na Slovensku a v Českej republike. Cieľom je zistiť rozdiely vo výške poplatkov, ktoré sú účtované v Eurách na Slovensku respektíve v Českých korunách v Čechách. Práca analyzuje určité vybrané poplatky, ktoré sa vyskytujú na oboch bankových trhoch. V práci sú najskôr vymedzené relevantné detaily fungovania bankového sektoru v oboch krajinách. Následne je popísané ako a prečo poplatky vôbec vznikli, ako aj ich pojmový aparát. Ďalej sú v práci opísané rôzne poplatky, dôvody ich existencie a použitie. Na záver sú poplatky v práci analyzované pomocou tabuliek a porovnané po prepočítaní stanoveným kurzom.
Klíčová slova: vedenie účtu; platobné karty; Bankové poplatky; banky
Název práce: Porovnání bankovních poplatků v systému českého a slovenského bankovnictví
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce zkoumá rozdíly v cenách bankovních poplatků na Slovensku a v České republice. Cílem je zjistit rozdíly ve výši poplatků, které jsou účtovány v Eurech na Slovensku respektive v Českých korunách v Čechách. Práce analyzuje určité vybrané poplatky, které se vyskytují na obou bankovních trzích. V práci jsou nejdříve vymezeny relevantní detaily fungování bankovního sektoru v obou zemích. Následně je popsáno jak a proč poplatky vůbec vznikly, jakož i jejich pojmový aparát. Dále jsou v práci popsány různé poplatky, důvody jejich existence a použití. Na závěr jsou poplatky v práci analyzovány pomocí tabulek a porovnány po přepočítání stanoveným kurzem.
Klíčová slova: platobní karty; vedení účtu; banky; Bankovní poplatky
Název práce: Comparison of bank charges in Czech and Slovak banking system
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis examines the differences in banking fees in Slovakia and the Czech Republic. The aim is to find out differences in the amount of fees charged in Euros in Slovakia or in Czech Crowns in Czech Republic. The paper analyzes certain selected fees that occur on both bank markets. Firstly, relevant details of the functioning of the banking sector in both countries are defined. Secondly, it describes how and why the fees have been incurred, as well as their defined terms. Further, there are described different charges, the reasons for their existence and their use. Finally, bank charges are analyzed using spreadsheets and compared after a calculated exchange rate.
Klíčová slova: account management; payment cards; Banking fees; banks

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví