Fundamentální analýza společnosti Pegas Nonwovens

Autor(ka) práce: Hladík, Josef
Vedoucí práce: Kábrt, Tomáš
Oponenti práce: Cibulka, Jakub
V této bakalářské práci jsem se věnoval fundamentální analýze akcie společnosti Pegas Nonwovens. Cílem práce bylo provést globální, odvětvovou a firemní fundamentální analýzu a stanovit vnitřní hodnotu akcie. Na základě toho pak navrhnout investiční doporučení. Na globální úrovni jsem analyzoval vztah významných makroekonomických veličin a tržní ceny akcie. V odvětvové části analýzy jsem zkoumal charakteristiku odvětví netkaných textilií, jako je například tržní struktura odvětví či vliv regulatorních orgánů. V části zabývající se firemní fundamentální analýzou jsem se zabýval výpočtem vnitřní hodnoty akcie Pegas pomocí různých metod. Na základě celé analýzy a vypočítané vnitřní hodnoty jsem poté navrhl investiční doporučení, podle kterého je akcie Pegas Nonwovens podhodnocená a vhodná ke koupi.
Klíčová slova: vnitřní hodnota; netkané textilie; akcie; fundamentální analýza; tržní hodnota; investiční doporučení; Pegas Nonwovens
Název práce: The fundamental analysis of the company Pegas Nonwovens
Autor(ka) práce: Hladík, Josef
Vedoucí práce: Kábrt, Tomáš
Oponenti práce: Cibulka, Jakub
This bachelor thesis is dedicated to the fundamental analysis of the company Pegas Nonwovens. The purpose was to execute global, industrial and company fundamental analysis and to determine intrinsic value of the stock. Based on the previous, the aim was to suggest an investment recommendation. On global level I analyzed the relationship between the development of significant macroeconomic factors and the stock value. In the industrial part of the analysis I examined the characteristics of nonwovens industry, such as market structure or influence of regulatory authorities. In part dedicated to company fundamental analysis I dealt with calculation of intrinsic value by various methods. Based on the whole analysis and calculated intrinsic value I suggested an investment recommendation, according to which is the stock of Pegas Nonwovens underestimated and suitable for buying.
Klíčová slova: Pegas Nonwovens; investment recommendation; stocks; market value; intrinsic value; nonwovens; fundamental analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví