Daňové úniky v České republice

Autor(ka) práce: Vrchotková, Marie
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Kábelová, Lucie
Bakalářská práce se zabývá daňovými úniky v České republice. Práce je rozdělena na teoretickou a analytickou část. V teoretické části je vysvětlena problematika daňových úniků a s nimi související šedé ekonomiky. Dále jsou v teoretické části popsány možné metody měření daňových úniků. V analytické části mé práce se zabývám konkrétními daňovými úniky u vybraných daní v České republice. V návaznosti na konkrétní daňové úniky se také zabývám nástroji na jejich omezení a na možnou souvislost změn v daňové oblasti v souvislosti s těmito nástroji.
Klíčová slova: přímé daně; boj proti daňovým únikům; daňový únik; nepřímé daně
Název práce: Tax evasion in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Vrchotková, Marie
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Kábelová, Lucie
This bachelor thesis deals with tax evasion in Czech republic. The thesis is divided into theoretical and analytical part. In theoretical part are explained problems of tax evasion and the shadow economy. In theoretical part are also explained methods of measurement of tax evasion. Analytical part deals with concrete examples of tax evasion in certain taxes in Czech republic. This examples of tax evasion are followed-up by restriction instruments and by the context of changes in tax area in Czech republic.
Klíčová slova: indirect taxes; Tax evasion; fight against tax evasion; direct taxes

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví