Řízení kurzového rizika v podnikové sféře

Název práce: Riadenie kurzového rizika v podnikovej sfére
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca je zameraná na problematiku kurzového rizika a možnosti jeho riadenia v podnikovej sfére. Cieľom práce je na základe analýzy hypotetických dát ukázať dôsledky uplatnenia kurzového záväzku zo strany Českej národnej banky na riadenie finančného hospodárenia exportnej firmy. Prínosom práce je porovnanie možností zaistenia na českom trhu a tiež analýza vplyvu zmeny systému menového kurzu na finančné hospodárenie v mikrosfére.
Klíčová slova: kurzové riziko; devízová pozícia; zaistenie
Název práce: Řízení kurzového rizika v podnikové sféře
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce je zaměřena na problematiku kurzového rizika a možností jeho řízení v podnikové sféře. Cílem práce je na základě analýzy hypotetických dat ukázat důsledky uplatnění kurzovního závazku ze strany České národní banky na řízení finančního hospodaření exportní firmy. Přínosem práce je porovnání možností zajištění na českém trhu a také analýza vlivu změny systému měnového kurzu na finanční hospodaření v mikrosféře.
Klíčová slova: kurzové riziko; zajištění; devizová pozice
Název práce: Exchange rate risk management in the corporate sector
Jazyk práce: Slovensky
The bachelor thesis focuses on the issue of exchange rate risk and the possibilities of its management in the corporate sphere. The aim of the thesis is to analyze implications of the Czech national bank's exchange rate commitment for the financial management of the export-oriented company on the hypothetical data. The benefit of the thesis is the comparison of different hedging opportunities offered by Czech banks and also the possibilities and impacts of hedging under different foreign exchange arrangements on the financial management in the microsphere.
Klíčová slova: foreign exchange position; exchange rate risk; hedging

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky