Komplexní porovnání dlouhodobého a krátkodobého nájmu

Název práce: Komplexní porovnání dlouhodobého a krátkodobého nájmu
Autor(ka) práce: Lenc, Aleš
Vedoucí práce: Makovec, Martin
Oponenti práce: Červený, Martin
Tato práce si klade za cíl poskytnout investorovi návod jak investovat do nájemního bydlení. Provádí to skrze popsání a porovnání dvou druhů nájemních vztahů z hlediska jejich rizik, smluvních náležitostí, nákladů, náročnosti správy a jejich vztah k návratnosti investice do bytové jednotky. Předpokladem je zde soukromý investor, který hradí nákup nemovitostí pouze vlastními prostředky. Zaměřením i na jiné než pouze finanční faktory, chce práce poskytnout investorovi komplexní vodítko při rozhodování o koupi a následném pronájmu bytové jednotky v Praze.
Klíčová slova: Dlouhodobý pronájem; Krátkodobý pronájem; Praha; Bydlení; Airbnb; Návratnost investice; Nájem
Název práce: Complex comparison of long-term and short-term letting
Autor(ka) práce: Lenc, Aleš
Vedoucí práce: Makovec, Martin
Oponenti práce: Červený, Martin
The aim of this work is to provide an investor with how to invest in lettings manual. This is done by comparing two types of lettings in several different categories: risk, legal aspects, cost, property management and rate of return. The paper is assuming private investor financing the flat purchase only from equity. Focusing not only on financial aspects, the work intends to provide an investor with a complex decision making tool when it comes to deciding whether to buy and rent out a property in Prague.
Klíčová slova: Long- term rent; Housing; Rate of return; Rent; Short-term rent ; Airbnb; Prague

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku