Analýza nabídky povinného ručení na Českém trhu

Název práce: Analýza nabídky povinného ručení na Českém trhu
Autor(ka) práce: Janatová, Denisa
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Cibulka, Jakub
Cílem této bakalářské práce je analyzovat nabídky povinných ručení na českém trhu. Celá analýza spočívá v tom, že se porovnají cenové nabídky poskytovaných povinných ručení v rámci společnosti Partners spolu s pojišťovnami a e portály, jako je E-pojištění, Srovnator.cz, Porovnej24 a nakonec s portálem Povinné ručení.com. První kapitola popisuje jeden ze základních pilířů neživotního pojištění, a to pojištění odpovědnosti za škodu. Také je zde zmíněno členění odpovědnosti podle tří nejdůležitějších faktorů. Kapitola druhá konkrétně pojednává o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla a o specifických náležitostech tohoto pojištění, které by měl znát každý vlastním vozidla. V kapitole třetí je krátce zmíněno havarijní pojištění vozidla. Čtvrtá kapitola ukazuje procentuální srovnání a porovnání právě jednotlivých částí neživotního pojištění na trhu v ČR. Zároveň porovnání podílů všech pojišťoven, poskytujících povinné ručení, na uzavřených pojištění. Pátá a poslední kapitola analyzuje cenové nabídky na trhu pro předem definované vozidlo a osobu. Předmětem je také poukázání na odlišnosti v havarijním pojištění a na zvýšení celkového pojistného vlivem sjednání doplňkového připojištění.
Klíčová slova: bonus malus; spoluúčast; havarijní pojištění; pojistná událost; doplňkové připojištění; pojištění; limity pojistného plnění; povinné ručení; pojistné plnění; odpovědnost
Název práce: Analysis of the Motor third party liability on the Czech market
Autor(ka) práce: Janatová, Denisa
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Cibulka, Jakub
The aim of this bachelor thesis is to analyze offers of compulsory liability on the Czech market. The whole analysis is to compare the price offers of the third-party liability insurance at Partners with insurance companies and e-portals such as E-Insurance, Srovnator.cz, Compare24 and finally with the Mandatory Guaranty.com portal. The first chapter describes one of the basic pillars of non-life insurance, namely liability insurance. There is also a breakdown of responsibility according to the three most important factors. The second chapter deals specifically with Motor third party liability insurance and the specific requirements of this insurance that every car owner should know. The third chapter briefly mentions the vehicle's accident insurance. The fourth chapter shows the percentage comparison and comparison of the individual parts of the non-life insurance market in the Czech Republic. At the same time, the comparison of the shares of all the insurers providing compulsory liability to the insurance policies. The fifth and final chapters analyze market prices for a predefined vehicle and person. The object is also to point out the differences in the accident insurance and to increase the total insurance premium due to the arrangement of supplementary insurance.
Klíčová slova: car insurance; insurance; limit of insurance benefit; supplementary insurance; indemnity; liability; co-participation; third party insurance; Bonus Malus; insured event

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví