Název práce: Finanční analýza a predikce finančních výsledků společnosti B. Braun Medical, s. r. o
Autor(ka) práce: Lacová, Pavlína
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Marek, Petr
Bakalářská práce na téma finanční analýzy společnosti B. Braun Medical, s. r. o. si klade za cíl provést výpočet a zhodnocení jednotlivých poměrových ukazatelů v letech 2011 až 2015, přezkoumání finančního zdraví a navrhnout doporučení pro finanční řízení firmy. Práce zahrnuje metodickou část, kde jsou v teorii představeny poměrové ukazatele, bankrotní a bonitní modely a SWOT analýza. V analytické části jsou následně všechny tyto nástroje finanční analýzy aplikovány na již zmíněnou společnost za použití účetních výkazů z let 2011 až 2015. Součástí je slovní komentář obsahující interpretaci ukazatelů a jejich ohodnocení. V závěru je nastíněn strategický vývoj odvětví a odhad finančních výsledků na rok 2016.
Klíčová slova: mezipodnikové srovnání; horizontální analýza; vertikální analýza; B. Braun Medical, s. r. o.; SWOT analýza; bankrotní a bonitní modely; finanční analýza; predikce finančních výsledků
Název práce: Financial analysis and estimation of financial results of the company B. Braun Medical, s. r. o
Autor(ka) práce: Lacová, Pavlína
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Marek, Petr
Thesis on financial analysis of B. Braun Medical, s. r. o. aims to perform the calculation and evaluation of individual ratios from 2011 to 2015, examination of financial health and proposal of recommendations for the financial management of the company. The thesis includes methodological part, which introduces financial ratios, bankruptcy and credibility models and SWOT analysis. All these instruments of financial analysis are applied to the company mentioned above by using financial statements from 2011 to 2015. It is followed by verbal comments containing interpretation of instruments and their evaluation. Furthermore it outlines the strategic development of the sector and estimation of financial results for the year 2016.
Klíčová slova: B. Braun Medical, s. r. o.; financial analysis; estimation of financial results; horizontal analysis; SWOT analysis; intercompany comparison; vertical analysis; bankruptcy and credibility models

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku