Finanční analýza společnosti BigBoard Praha a.s

Autor(ka) práce: Igolnikova, Kateryna
Vedoucí práce: Pekař, Jan
Oponenti práce: Dvořák, Jan
Tato bakalářská práce si klade za cíl zpracování komplexní finanční analýzy společnosti BigBoard Praha, a. s. na základě veřejně přístupných dat z let 2013-2015 spočívající v zhodnocení vývoje finanční situace společnosti ve vymezeném časovém období. Metodika analýzy je specifikována v první části práce. Zahrnuje vertikální a horizontální analýzu, analýzu poměrových ukazatelů a také analýzu ukazatelů finančního trhu. Praktická část je věnována představení analyzované společnosti a samotnému zpracování finanční analýzy společnosti dle předestřené metodiky. V závěru práce jsou shrnuty zjištěné výsledky a formulována doporučení s ohledem na předpokládaný budoucí vývoj společnosti.
Klíčová slova: účetní výkazy; dluhopisy; poměrové ukazatele; vertikální analýza; horizontální analýza; finanční analýza
Název práce: Financial analysis of the company BigBoard Prague Plc
Autor(ka) práce: Igolnikova, Kateryna
Vedoucí práce: Pekař, Jan
Oponenti práce: Dvořák, Jan
The aim of this bachelor thesis is to carry out an evaluation of financial health of company BigBoard Praha, a. s. which is based on publicly available data from the years of 2013-2015. First part of the thesis describes used methodology, which includes horizontal and vertical analysis, ratio analysis and financial market analysis. Second part is dedicated to presentation of analysed company and elaboration of financial analysis itself. The thesis concludes with a summary of ascertained results and a formulation of recommendations with respect to the future development of the company.
Klíčová slova: bonds; financial analysis; ratio indicators; vertical analysis; horizontal analysis; financial statement

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 10. 1. 2017