Pinterest.com jako nová forma bezplatné podpory cestovního ruchu

Název práce: Pinterest.com ako nová forma bezplatnej podpory cestovného ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca pojednáva o propagácii cestovného ruchu prostredníctvom Pinterestu a výhodách využitia tejto platformy ako bezplatnej podpory cestovného ruchu. Teoretická časť je zameraná na základné charakteristiky prostredia online marketingu cestovného ruchu, rovnako ako aj na problematiku optimalizácie webových stránok, a to z pohľadu webových vyhľadávačov ako aj v pohľadu konečných spotrebiteľov. Následne je popísané praktické využitie týchto poznatkov pri využívaní aplikácie Pinterest.com, ktorá je tiež v práci prezentovaná. Práca je rozdelená na dve logické časti - teoretickú a praktickú. Teoretická časť vysvetľuje základné princípy online marketingu, nasleduje popis dnešného spotrebiteľského správania, základy vyhľadávania a sprievodcu využitia Pinterestu v praxi. Praktická časť analyzuje všetky možnosti používania tejto aplikácie ako bezplatnej platformy pre podporu marketingu cestovného ruchu spolu s predikciou budúceho vývoja a možnými nápadmi na vylepšenie. Naviac praktická časť zahŕňa aj dotazník pre identifikáciu a analýzu užívateľských potrieb a zvýšenie ich povedomia o Pintereste a možnostiach jeho využitia.
Klíčová slova: marketing; cestovný ruch; Pinterest; online trh
Název práce: Pinterest.com jako nová forma bezplatné podpory cestovního ruchu
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce pojednává o propagaci cestovního ruchu prostřednictvím Pinterestu a výhodách využití této platformy jako bezplatné podpory cestovního ruchu. Teoretická část je zaměřena na základné charakteristiky prostředí online marketingu cestovního ruchu, rovnako jako na problematiku optimalizace webových stránek, a to z pohledu webových vyhledávačů i z pohledu konečných spotřebitelů, a následně je popsáno praktické využití platformy Pinterest.com. Práce je rozdělená na dvě logické části - teoretickou a praktickou. Teoretická část vysvetľuje základné princípy online marketingu a následný popis dnešního spotřebitelského chování, základy vyhledávání a návod využití Pinterestu v praxy. Praktická část analyzuje všechny možnosti používání této platformy jako bezplatné podpory marketingu cestovního ruchu společně s predikcí budoucího vývoje a možnými nápadmi na vylepšení. Praktická časť obsahuje i dotazník pro identifikaci a analýzu uživatelských potřeb a zvýšení jejich povědomí o Pinterestu a možnostích jeho využití.
Klíčová slova: marketing; Pinterest; online trh; cestovní ruch
Název práce: Pinterest.com as a free platform supporting tourism
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis is dedicated to tourism promotion via Pinterest.com and its advantages. Covered is the base of an online tourism market as well as an issue of website optimization from eighter the search engine and the end customer points of view in concern to apply these to a practical use of a platform Pinterest.com, which is also introduced.The thesis is divided into two logical sections - theoretical and practical. The theoretical part explains basic principles of Marketing in Tourism Industry, follows a description of Online Marketing and provided guidance of Pinterest practical use. The practical part analyses options of usage of this application as supporting force for overall tourism industry marketing, included the prediction of future evolution and opportunities for improvements identified. In addition, the practical part contains also a questionaire with regard to acknowledge and analyze Pinterest users' needs and requirements.
Klíčová slova: tourism; marketing; online market; Pinterest

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu