Nákladovost veřejné správy vybraných obcí s rozšířenou působností

Název práce: Nákladovost veřejné správy vybraných obcí s rozšířenou působností
Autor(ka) práce: Kafková, Daniela
Vedoucí práce: Vopátek, Jiří
Oponenti práce: Šubrt, Marek
Práce je věnována srovnávání vykazovaných hodnot obcí s rozšířenou působností za roky 2010 až 2015 v Jihočeském kraji a kraji Vysočina. Zahrnuje charakteristické znaky obou krajů, zaměřuje se na vývojový trend výdajové a příjmové složky ze všeobecné veřejné správy a služeb včetně meziročního srovnání. Práce směřuje k rozpoznání vysoce nákladových měst při současném prostorovém zhodnocení. Hlavním zdrojem dat pro zpracování práce byly použity rozpočty obcí.
Klíčová slova: správní poplatky; dotace; všeobecná veřejná správa a služby; veřejná správa; obce s rozšířenou působností; nákladovost
Název práce: Cost of public administration of selected municipalities with extended powers
Autor(ka) práce: Kafková, Daniela
Vedoucí práce: Vopátek, Jiří
Oponenti práce: Šubrt, Marek
This work is devoted to comparing the reported values of municipalities with extended competence for the years 2010 to 2015 in the South Bohemian Region and the Vysočina Region. It includes the characteristics of both regions, it focuses on the development trend of expenditure and income components from general public administration and services, including year-on-year comparison. The thesis aims at recognizing high-cost cities with simultaneous spatial assessment. The municipal budgets were used as the main source of data for work.
Klíčová slova: expense; subsidies; general public administration and services; municipalities with extended powers; public administration; administrative fees

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu