Návrh projektu pro založení záchranné stanice v ČR

Název práce: Návrh projektu pre založenie záchrannej stanice v ČR
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto práce bolo vypracovanie projektu pre založenie záchrannej stanice v ČR. Teoretická časť je zameraná na popis záchranných staníc, ich aktivít, ich his- tórie a zaoberá sa aj Národnou sieťou záchranných staníc, legislatívnou úpravou a neziskovým sektorom. V každej kapitole teoretickej časti sú spomenuté obdoby záchranných staníc na Slovensku, vo Veľkej Británii a v USA. V praktickej časti je na základe zistených informácií vytvorený prehľad rozdielov v problematike záchran- ných staníc vo svete s porovnaním Českej republiky. Zvyšok praktickej časti potom pojednáva o projekte založenia záchrannej stanice v okolí mesta Jindřichův Hradec. Tento projekt bol vypracovaný na základe preštudovanej literatúry a vykonaním dvoch štruktúrovaných rozhovorov.
Klíčová slova: záchranná stanica; živočích; založenie; návrh; zviera
Název práce: Návrh projektu pro založení záchranné stanice v ČR
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce bylo vypracování projektu pro založení záchranné stanice v ČR. Teoretická část je zaměřena na popis záchranných stanic, jejich aktivit, jejich historie a zabývá se i Národní sítí záchranných stanic, legislativní úpravou a neziskovým sektorem. V každé kapitole teoretické části jsou zmíněny obdoby záchranných stanic na Slovensku, ve Velké Británii a v USA. V praktické části je na základě zjištěných informací vytvořen přehled rozdílů v problematice záchranných stanic ve světě s porovnáním České republiky. Zbytek praktické části pak pojednává o projektu založení záchranné stanice v okolí města Jindřichův Hradec. Tento projekt byl vypracován na základě prostudování literatury a provedením dvou strukturovaných rozhovorů.
Klíčová slova: záchranná stanice; živočich; zvíře; návrh; založení
Název práce: Project proposal for the establishment of a wildlife rehabilitation centrum in the Czech Republic
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this thesis was to develop a project for the establishment of a wildlife rehabilitation centrum in the Czech Republic. The theoretical part focuses on the description of the rehabilitation centrum, their activities, their history, and also the National Network of Rehabilitation Stations, legislation and the non-profit sector. In each chapter of the theoretical part there are mentioned the similarities of rehabilitation centrums in Slovakia, the United Kingdom and the United States. The practical part is based on the obtained information. This part include an overview of the differences in the issue of rehabilitation stations in the world with the comparison of the Czech Republic. The rest of the practical part deals with the project of setting up a rehabilitation station near the czech town Jindřichův Hradec. This project was developed on the basis of studied literature and two structured interviews.
Klíčová slova: proposal; animal; rehabilitation station; establishment

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu