Vybrané problémy spotřebitelských úvěrů

Název práce: Vybrané problémy spotřebitelských úvěrů
Autor(ka) práce: Hejnová, Daniela
Vedoucí práce: Blahová, Naďa
Oponenti práce: Marková, Jana
Tato diplomová práce se zabývá analýzou vybraných problémů trhu spotřebitelských úvěrů. Trh spotřebitelských úvěrů je zde mapován od vymezení aktuální legislativní úpravy, přes ohlédnutí se za vývojem objemu úvěrů a sazeb v České republice za posledních dvacet let, až po celkové zmapování zadlužení domácností v České republice a ohledem na vliv měnové a makroobezřetnostní politiky České národní banky. Vývoj zadlužení domácností s ohledem na spotřebitelské úvěry je pro porovnání sledován i ve Slovenské republice. Cílem této práce je komplexní analýza trhu spotřebitelských úvěrů zejména s důrazem na vývoj v prostředí po finanční krizi.
Klíčová slova: spotřebitelský úvěr; Slovenská republika; finanční krize; vývoj úvěrů; zadlužení domácností
Název práce: Selected Problems of Consumer Credits
Autor(ka) práce: Hejnová, Daniela
Vedoucí práce: Blahová, Naďa
Oponenti práce: Marková, Jana
This diploma thesis deals with analysis of the market of consumer credits. The market of consumer credits is mapped from explaining new legislation, through tracking the development of volume of loans and rates in the Czech Republic during past twenty years, to final analysis of household debt in the Czech republic with the influence of monetary and macroprudential politics of Czech national bank. For comparison this diploma thesis is focused on the development of volume of consumer loans in the Slovak republic. The aim of this thesis is complex analysis of the market of consumer loans with consideration of the evolution in the environment after financial crises.
Klíčová slova: development of loans; household debts; financial crises; consumer credits; Slovak republic

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky