Kategorizace a způsoby využití městských vnitrobloků

Název práce: Kategorizace a způsoby využití městských vnitrobloků
Autor(ka) práce: Ryšavá, Petra
Vedoucí práce: Lindner, Milan
Oponenti práce: Kouba, Vojtěch
Diplomová práce Kategorizace a způsoby využití městských vnitrobloků se zabývá tématem specifického prostoru na pomezí veřejného a soukromého prostoru, vnitrobloku. V teoretické části je vnitroblok zkoumán z pohledu urbanistického a historického vývoje, zasazeného na území Prahy. V prostředí městské zástavby pak práce abstrahuje dílčí prvky jako jsou veřejný prostor a blok a dostává se až k popisu vzniku a vývoji vnitrobloků. Ve stěžejní druhé části práce využívá poznatků teoretických a kategorizuje vnitrobloky dle vybraných parametrů. Předkládá také praktické příklady jejich využití na základě definovaných kategorií a tyto kategorie dále využívá pro rozvoj metodiky pro revitalizační projekty vnitrobloků.
Klíčová slova: Vnitroblok; Kategorizace; Využití vnitrobloků; Veřejný prostor; Revitalizace; Městský blok
Název práce: Categorization and Utilization of Courtyards
Autor(ka) práce: Ryšavá, Petra
Vedoucí práce: Lindner, Milan
Oponenti práce: Kouba, Vojtěch
Diploma thesis Categorization and Utilization of Courtyards centers around a specific area between public and private space called courtyard. Theory section of the thesis is dedicated to the research of urbanistic and historical development of courtyards in Prague. Then it characterizes components of urban design like public spaces and blocks to end up describing how courtyards came to be. The second and pivotal part of the thesis applies these findings to categorize courtyards according to selected parameters. It also shows examples of their practical utilizations distributed to defined categories and uses these categories to progress methodology of revitalization projects of courtyards.
Klíčová slova: Categorization; Courtyard; City block; Utilization of courtyards; Public Space; Revitalization

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská