Podnikatelský plán Hipoterapeutické farmy

Název práce: Podnikateľský plán Hipoterapeutickej farmy
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom diplomovej práce je vytvorenie a zhodnotenie podnikateľského plánu hipoterapeutickej farmy. Hipoterapeutická farma sa zaoberá chovom koní za účelom poskytovania hipoterapie a rekreačného jazdenia. Práca sa venuje popisu odvetvia chovu koní, zameriava sa na podnikateľskú príležitosť, ktorá sa v ňom vyskytla. Popisuje rôzne metódy využitia koní vo zvieracej terapii. Po vypracovaní strategickej analýzy bola spracovaná konkrétna podoba produktov. V nadväznosti na vypracovanie charakteristiky cieľového trhu bol vytvorený marketingový plán. Finančný plán a finančná analýza sú dôležitým prvkom tvorby podnikateľského plánu, zaisťuje životaschopnosť podniku. Pre zaistenie úspešnosti podnikania bola vypracovaná analýza rizík. Výstupy podnikateľského plánu môžu byť použité pre vlastné podnikanie a pre inšpiráciu podnikania v podobných oblastiach.
Klíčová slova: strategická analýza; podnikateľský plán; hipoterapia; chov koní
Název práce: Podnikatelský plán Hipoterapeutické farmy
Jazyk práce: Slovensky
Cílem diplomové práce je vytvořit a vyhodnotit podnikatelský plán hipoterapeutické farmy. Hipoterapeutická farma se zabývá chovem koní za účelem hipoterapie a rekreační jízdy. Práce se věnuje popisu odvětví chovu koní, zaměřuje se na podnikatelskou příležitost, která se v něm vyskytla. Popisuje různé metody využití koní při terapii se zvířaty. Po vypracování strategické analýzy byla spracována konkrétní podoba produktu. V návaznosti na vypracování charakteristiky cílového trhu byl vytvořený marketingový plán. Finanční plán a finanční analýza jsou významným prvkem tvorby podnikatelského plánu, zajišťuje životaschopnost podniku. Pro zajištění úspěšnosti podnikání byla vypracována analýza rizik. Výstupy podnikatelského plánu mohou být použité pro vlastní podnikání a pro inspiraci podnikání v podobných oblastech.
Klíčová slova: podnikatelský plán; strategická analýza; hipoterapie; chov koní
Název práce: Business plan – Hippotherapeutic farm
Jazyk práce: Slovensky
The main aim of this thesis is to develop and evaluate realistic bussines plan for a hippotherapeutic farm. The hippotherapeutic farm is engaged in horse breeding to provide hippotherapy and recreational horseback riding. This thesis is focused on describing horse breeding sector and on the business opportunity that has occurred in it. It describes various methods of using horses in animal therapy. Strategic analysis helps to create a suitable form of the products. Following the target market characteristics, a marketing plan was developed. The financial plan and financial analysis are an important part of the business plan, due to their ability to verify the viability of the business. A risk analysis has been developed to ensure business success. The outcomes of a business plan can be used for the entrepreneur and as an inspiration for business in similar areas.
Klíčová slova: strategic analysis; hippotherapy; horse breeding; business plan

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra podnikání