Analýza pojištění osob u jednotlivých pojišťoven

Název práce: Analýza pojištění osob u jednotlivých pojišťoven
Autor(ka) práce: Vejr, David
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
Diplomová práce se zabývá problematikou pojištění, rozborem historie vzniku prvních způsobů pojištění a možnostmi, jaké má spotřebitel v současné době v České republice. Praktická část práce se zaměřuje na volbu vhodného pojištění a způsobu nastavení pojistných částek. Stanovené požadavky na pojištění jsou následně analyzovány u deseti vybraných pojišťoven. Při této analýze jsou, i při zadání stejných požadavků, odhaleny významné rozdíly u jednotlivých pojistitelů a jsou vysvětleny důležité poznatky, které je pro spotřebitele vhodné znát již před uzavíráním pojistné smlouvy. Na závěr jsou porovnány cenové kalkulace jednotlivých pojistitelů a předložena doporučení vhodné varianty a sestaven možný postup pro výběr optimální varianty pojištění vzhledem k situaci a požadavkům klienta.
Klíčová slova: krytí příjmů; zdravotní rizika; pojištění osob; invalidní důchod
Název práce: Analysis of the personal insurance at individual insurance companies
Autor(ka) práce: Vejr, David
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
The thesis is focusing on problematics with insurance, analysis of the history of emerging first means of insurance and options that consumer has nowadays in the Czech Republic. The practical part is concentrating on the choice of suitable insurance and the way of setting the insurance amounts. Although the requirements were the same, significant differences at individual insurance companies were revealed during this analysis and moreover was revealed important knowledge that is appropriate for consumers to know before entering into the insurance contract. In conclusion, price calculations of individual insurance companies are compared, recommendations of the suitable variation are submitted, and a possible process is created for the choosing the optimal variation of the insurance in consideration the situation and requirements of a client.
Klíčová slova: income protection; health risks; personal insurance; disability pension

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie