Název práce: Finanční analýza společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o. jako výchozí etapa pro tvorbu strategie firmy
Autor(ka) práce: Sekyrová, Tereza
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Cílem diplomové práce je zpracovat finanční analýzu společnosti SWIETELSKY stavební s. r. o. za hospodářské roky 2010 až 2015 a její výsledky dále zohlednit při navazující strategické analýze. Práce je rozdělena na dvě logické části. Metodická část přibližuje předmět a poslání finanční a strategické analýzy. V případě finanční analýzy jsou vymezeny její zdroje, uživatelé a jednotlivé metody. U strategické analýza je specifikována analýza okolí a analýza vnitřních zdrojů a schopností podniku. Takto popsaná metodika je následně aplikována v praktické části práce, a to včetně mezipodnikového srovnání. Zjištěné výsledky z obou analýz závěrem shrnuje a zhodnocuje sestavená SWOT analýza.
Klíčová slova: finanční analýza; SWIETELSKY stavební s. r. o.; SWOT analýza; analýza vnitřních zdrojů a schopností podniku; analýza okolí; strategická analýza; bankrotní a bonitní modely; poměrové ukazatele; horizontální a vertikální analýza
Název práce: Financial analysis of SWIETELSKY Construction Company Ltd. as an initial stage for company strategy development
Autor(ka) práce: Sekyrová, Tereza
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
The aim of this diploma thesis is to develop a financial analysis of SWIETELSKY Construction Company Ltd. for the financial years 2010 to 2015 and to adhere its results during the subsequent strategic analysis. The thesis is divided into two logical parts. The methodological part introduces the subject and the mission of the financial and strategic analysis. The financial analysis defines its resources, users and particular methods. The strategic analysis specifies the surroundings analysis and the internal sources and enterprise ability analysis. The above described methodology is subsequently applied on the practical part including a business-to-business comparison. In conclusion, the results of both analysis are summarised and evaluated by a SWOT analysis.
Klíčová slova: financial analysis; internal sources and enterprise ability analysis; surroundings analysis; strategic analysis; SWOT analysis; ratio indicators; horizontal and vertical analysis; SWIETELSKY Construction Company Ltd.; bankruptcy and creditworthy models

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku