Analýza přílivu PZI a jejich dopadů na ekonomiku ČR

Autor(ka) práce: Koudelková, Zuzana
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
Diplomová práce se zabývá analýzou přílivu přímých zahraničních investic do České republiky. Na základě statistických údajů analyzuje příliv investic z objemového, teritoriálního a odvětvového hlediska. Poté práce zkoumá vliv přílivu investic na běžný účet platební bilance, exportní výkonnost, nezaměstnanost a konkurenceschopnost dle ročenky Global Competitiveness Report.
Klíčová slova: Česká republika; platební bilance; přímé zahraniční investice; exportní výkonnost; nezaměstnanost; konkurenceschopnost
Název práce: Analysis of FDI inflow in the Czech republic and its influence on czech economy
Autor(ka) práce: Koudelková, Zuzana
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
This diploma thesis analyses the inward flow of foreign direct investments in the Czech Republic. Based on the statistical data it studies the structure of the inward flow of investments by volume, territory, and industry. The thesis than studies the influence of foreign direct investments on the current account of balance of payments, export performance, unemployment rate and competitiveness according to the Global Competitiveness Report.
Klíčová slova: foreign direct investments; the Czech Republic; balance of payments; export performance; unemployment; competitiveness

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů