Ocenění podniku TOS Svitavy a.s

Autor(ka) práce: Pečonka, David
Vedoucí práce: Jahodová, Lucie
Oponenti práce: Adamec, Martin
Cílem diplomové práce je určení tržní hodnoty podniku TOS Svitavy, a.s. k datu 1. 1. 2017. Nejprve jsou uvedeny základní informace o ocenění a oceňovaném podniku. Proces ocenění začíná finanční analýzou, která se zabývá minulým vývojem podniku na základě dostupných účetních výkazů. Po ní je zpracována analýza strategická, jež se zaměřuje na tržní prostředí a vliv konkurence. Po rozdělení majetku na provozně nutný a neprovozní jsou analyzovány a prognózovány hlavní generátory hodnoty. Z těch dále vychází sestavení kompletního finančního plánu. V poslední části je podnik oceněn dvěma vybranými metodami a je stanoven výsledný odhad jeho tržní hodnoty.
Klíčová slova: TOS Svitavy; tržní hodnota; finanční analýza; strategická analýza; provozní a neprovozní majetek; generátory hodnoty; finanční plán; oceňovací metody
Název práce: Valuation of TOS Svitavy a.s
Autor(ka) práce: Pečonka, David
Vedoucí práce: Jahodová, Lucie
Oponenti práce: Adamec, Martin
The purpose of the diploma thesis is to determine the market value of TOS Svitavy, a.s. as of 1st January 2017. First of all, the basic information about the valuation and the valued company is mentioned. The valuation process starts with a financial analysis that deals with past business development based on available financial statements. It is followed by a strategic analysis focusing on the market environment and the impact of competition. After dividing assets to operational and non-operational, major value drivers are analyzed and predicted. Next, a complete financial plan based on these value drivers is compiled. In the last part, the company is valued by two selected methods and the final estimate of its market value is determined.
Klíčová slova: strategic analysis; operational and non-operational assets; TOS Svitavy; value drivers; financial plan; market value; financial analysis; valuation methods

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku