Centralizace testovacích aktivit a koncept "Test Center of Excellence"

Název práce: Centralizace testovacích aktivit a koncept "Test Center of Excellence"
Autor(ka) práce: Čemusová, Jana
Vedoucí práce: Doležel, Michal
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
Pojem sourcingu je v oblasti informační technologií stále diskutovanější a v oblasti managementu kvality softwaru to platí dvojnásob. Téma diplomové práce Centralizace testovacích aktivit a koncept Test center of excellence popisuje a analyzuje jeden z konceptů managementu kvality. Analýza toho konceptu probíhala v organizaci, v níž byl tento model implementován, zhodnocuje výsledky této transformace managementu kvality, přičemž navrhuje podněty pro zlepšení. Výsledky práce jsou v první řadě uplatnitelné pro management Testovacího centra dané společnosti, ale také zobecnitelné pro společnosti, jež se na podobnou transformaci chystají. Výsledky dále mohou sloužit pro studijní účely.
Klíčová slova: TCoE; Sourcing testování; Test management; Kvalita softwaru; Řízení kvality softwaru; Testovací centrum
Název práce: Centralization of testing activities and concept "Test Center of Excellence"
Autor(ka) práce: Čemusová, Jana
Vedoucí práce: Doležel, Michal
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
The issue of sourcing is being increasingly discussed in the field of information technologies, and in the field of the software quality twofold. The diploma thesis aims to describe and analyze one of the software quality management models. The analysis of this concept was conducted using the data from the organization in which this model has been implemented. Results of this quality management transformation are evaluated and several proposals are put forward in context of problematic areas. Results of this work are primarily applicable for the TCoE management of this company, but also generalizable for companies that are preparing for a similar transformation. Results may be also used for study purposes.
Klíčová slova: TCoE; Test Management; Test Center; Sourcing Testing; Software quality; Software quality Management

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií